Město/obec: Rakvice / Velké Bílovice

Přírodní koupaliště Šutrák je zatopený pískový lom, který slouží také jako rybník. K dispozici je blízký penzion, kde se dá občerstvit, v místě je také dětské hřiště a pláž. Lom Šutrák je oblíbené koupání s pláží pro děti, hospůdkou pro dospělé a možností rybaření pro rybáře.

Šutrák přitom není jediný název rybníku. Lidé mu říkají také Na Trávníkách. „Každý člověk z Rakvic a okolí mu říká po svém. Rybník se totiž nachází v lokalitě zvané Trávníky. Koupaliště, jak jej lidé znají dnes, vznikalo postupně. V šedesátých - v sedmdesátých letech se tam začal těžit štěrk. Část katastru pod zastavěným územím se totiž nachází na štěrcích. Vytěženou plochu postupně zaplavila spodní voda. Na jednom z břehů vodní plochy je v současnosti písečná pláž s dalším zázemím pro plavce i neplavce. Přístup k pláži je od silnice na konci obce vedoucí na Podivín.

K rakvickému rybníku jezdí turisté především díky čisté vodě, kterou zajišťují písky, přes něž se voda do koryta dostává.

Vedle koupání v čisté vodě je dalším lákadlem rakvického rybníka i zázemí v jeho blízkosti. Je možné si zahrát třeba squash. Rodiče s dětmi zase mohou využít dětské hřiště. A navíc je možné občerstvit se v nedalekém penzionu.

Šutrák je určený také ke sportovnímu rybolovu. Přírodní koupaliště v Rakvicích je hluboké přes tři metry a jeho rozloha přesahuje čtyři a půl hektaru. 

http://www.koupat.cz/jihomoravsky-kraj/piskovna-rakvice

hotel pavlov
u langru
valticke podzemi
hardy1
valtice1100
slechtitelka
relax

© 2020 Turistický portál Lednice Valtice Mikulov