Město/obec: Věstonice / Pasohlávky

Horní (Mušovská) nádrž - Mušovská přehrada byla napuštěna v roce 1979 a zabírá plochu 531 ha (délka hráze 2 484m, max. hloubka 4m). Tato nádrž nese jméno zaniklé obce Mušov, která se však nacházela v místě střední nádrže. Na severní straně Mušovské nádrže byl vybudován rekreační areál ATC Merkur Pasohlávky. Nad ním se zdvihá vrch Hradisko, kde byly objeveny zbytky římské stanice z 2. století n.l..
Na území střední (Věstonické) nádrže (Nové Mlýny II.) byla roku 1994 vyhlášena přírodní rezervace Věstonická nádrž. 

Mušovská nádrž (též Vodní nádrž Nové Mlýny I nebo Horní nádrž) je údolní nádrž na řece Dyji na rozhraní okresů Brno-venkov a Břeclav v Jihomoravském kraji. Je první ze tří na sebe navazujících nádrží vodního díla Nové Mlýny, které bylo vybudováno v letech 19751988.

Významným rekreačním centrem Mušovské přehrady je obec Pasohlávky, zejména pak blízký autokemp Merkur, kde funguje půjčovna windsurfingu, člunů a kol. K dispozici je i minigolf, sportovní trampolíny, hřiště na plážový volejbal, kurty na tenis a nohejbal a další atrakce. Turistickou nabídku na Mušovské přehradě dále rozšiřuje pravidelná lodní doprava.

Západní nádrž vodního díla Nové Mlýny vhodná ke koupání, rybaření a provozování vodních sportů. Ze severu přiléhá obec Pasohlávky, v níž je možnost ubytování jak v hotelech a ubytovnách, tak v kempu. Nachází se tu i informační centrum pro turisty. Několik set metrů severně odsud rybník Velká Laguna.

http://www.pasohlavky.cz/novomlynske-nadrze/

http://www.vyletnik.cz/mistopisny-rejstrik/jizni-morava/lednicko-valticky-areal-a-palava/2381-horni_musovska_nadrz/

 
hotel pavlov
u langru
valticke podzemi
hardy1
valtice1100
slechtitelka
relax

© 2020 Turistický portál Lednice Valtice Mikulov