Město/obec: Mikulov a okolí

Vinařský dům SH Březí se nachází nedaleko vinařské metropole - města Mikulov a to v malé obci Březí. K vinařskému domu, který nabízí i možnost ubytování, patří vinotéka, vinárna a vinný sklípek . Hosté tak mají možnost posezení s degustací vín a nákupu vín. Vinařský dvůr je vhodný nejen pro pořádání soukromých akcí, ale i pro firemní teambuildingy nebo skupiny turistů či cyklistů.

Ve vinárně si hosté vyberou pro posezení a degustaci z velkého množství druhů vín, jež vinotéka nabízí . K dispozici je také i možnost jiných nápojů - točené pivo, nealko nápoje, italská káva nebo zmrzlina. Ve vinárně hosté mohou posedět s přáteli nad sklenkou dobrého vína v příjemném prostředí. V případě zájmu je k dispozici vinný sklípek, který skýtá značné množství archivních vzorků červených a bílých vín ,samozřejmě s následnou možností degustace.

Vinotéka Vinařského domu má k dispozici mnoho druhů vín od známých vynikajících vinařů jako jsou Vinařství Kern, Vinařství Šebesta, …, ale i vína vlastní produkce. Ve vinotéce si hosté mohou vína zakoupit - láhvová i sudová dle aktuální nabídky. V sezoně je k dispozici i kvalitní burčák. Více na: http://www.vinarsky-dum-sh.cz/vinoteka-vinarna.html.

Rezervace můžete provést on-line:http://www.vinarsky-dum-sh.cz/rezervace.php

Kulturní akce, které pro Vás plánuje během roku majitel Vinařského domu Březí viz https://www.facebook.com/.

 

Otevírací doba:

Po - Ne    6.00 - 23. 00

Pro hosty, kteří mají zájem i o ubytování je k dispozici celoročně rodinný penzion Na Štěrkách s kapacitou 4 pokoje se 17 lůžky . K dispozici jsou 2/ 3-lůžkové, 1/ 5-lůžkový a 1/ 6-lůžkový pokoj. Pension je vhodný pro skupiny cyklistů, turistů , pro větší firemní akce, ale i pro rodiny s dětmi. V těsné blízkosti penzionu se nachází nově vybudované dětské hřiště, s prolézačkami a pískovištěm. 

 

Více na:viz http://www.vinarsky-dum-sh.cz/pension.html

 

Sportovní a kulturní vyžití:

V blízkosti obce Březí se nacházejí dlouhé cyklostezky. V nedalekém Mikulově je možno shlédnout barokní zámek, morový sloup s kašnou na náměstí, známou Dietrichsteinskou hrobku, židovský hřbitov, turoldské jeskyně, staré piaristické gymnázium s kostelem sv. Jana Křtitele, Sgrafitový dům či naplánovat výlet na Svatý Kopeček.

Nedaleko se rozléhá tzv. Lednicko-valtický areál, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Z nejznámějších památek můžeme jmenovat Minaret, Janohrad, Belveder, zámek Valtice, kolonádu Reistna, zámek Lednice ... Za zmínku ještě stojí možnost koupání a rybolovu na Mušovských jezerech. 
Pro vyžití a relax Váš i Vašich dětí je 16 km od penzionu Aqualand Moravia, nabízející řadu vodních atrakcí, saun, wellness včetně občerstvení nebo ve vzdálenosti 26 km se nachází termální lázně v Laa an der Taya, v Rakousku.

V obci se nacházejí dvě restaurace, dva obchody, pošta, velká sportovní hala, koupaliště s tenisovými kurty a plážovým volejbalem.Během roku se v obci pořádají kulturní a společenské akce.

 

 

Kontakt:

Vinařský dům SH Březí, s.r.o.
Na Štěrkách 548
Březí u Mikulova
691 81

Telefon: +420 737 429 991 - p. Holbík

 

Zdroj:http://www.vinarsky-dum-sh.cz/

 

hotel pavlov
u langru
valticke podzemi
hardy1
valtice1100
slechtitelka
relax

© 2020 Turistický portál Lednice Valtice Mikulov