Město/obec: Mikulov a okolí

Rodinné vinařství  Víno Lípa bylo založeno v Mikulově, malebném městečku jižní Moravy v roce 2000 bratry Markem a Michalem Lípovými.

Marek, který vystudoval vinařskou školu v sousedním Rakousku a Michal absolvoval hotelovou školu, tak navázali na rodinnou tradici. Firma  zpracovává hrozny z vinic v katastru Mikulova a Hlohovce.Viniční lokality budou doplněny o vinici v obci Brod nad Dyjí a vinohradnická rozloha dosáhne necelých 4 ha ze stávajících 2. Hrozny jsou od prvopočátku zpracovávány nejmodernější technologií. Široká nabídka odrůd se podle sezóny mírně obměňuje. Roční objem produkce v poslední době stále stoupá, produkce je cca 30 000 lahví ročně.

Rozmístění  vinic v různých katastrech a odlišných pěstitelských podmínkách (terroir) vinařství zároveň umožňuje věnovat se několika odrůdám, které na daných vinicích mají ty nejlepší možné podmínky, a mohou z nich pak produkovat prvotřídní vína.

Právě různorodost vinic resp. pěstitelských podmínek je důvodem, že ve vinařství můžete pravidelně ochutnat bílá, růžová, červená i šumivá vína v různých senzorických charakterech a stylech vín – aromatická, suchá, polosuchá, polosladká, sladká, oranžová…. stačí se jen vybrat a chutnat.

O kvalitě vín z vinařství v neposlední řadě svědčí také řada získaných ocenění např. v roce 2016 na Valtických vinných trzích - Velká zlatá medaile za Rulandské šedé PS 2015 a bronzová medaile za víno Cabernet Moravia PS 2015. Víno Lípa se prezentuje také v Salonu vín a v rámci Národní soutěže vín se umístilo mezi 100 nejlepšími víny.

A kde tato vynikající vína můžete nakoupit? Najděte svoji vinotéku na:https://vinolipa.cz/kde-nakoupit/.

Chcete si víno vybrat, zakoupit a nechat poslat na dobírku? Jděte na e-shop vinařství:https://vinolipa.cz/shop/

Plánujete společenskou, firemní nebo jinou akci a osvěžíte ji degustací? Vinařství Lípa díky svému zázemí nabízí degustaci přímo ve vinařství v Mikulově nebo ve vinné restauraci a penzionu Pastuška v Brodě nad Dyjí.

Akce ve vinařství je určena spíše skupinám k degustaci do 20 osob nebo menším společenským setkáním zákazníků zajímajícím se přímo o podrobnosti výroby a prohlídku technologických prostor s prohlídkou vinařství.

Víno LÍPA pro Vás proto připravilo nabídku dvou řízených degustací, které probíhají přímo ve vinařství Lípa v Mikulově, při kterých společně se sommeliérem nejen ochutnáte výběr nejlepších vín, ale zároveň poodhalíte roušku tajemství výroby vína, důvodů jejich aromatického a chuťového projevu, ale také historie, tradice a kultury vína a mnohé další zajímavosti s vínem přímo i nepřímo spojené.

Víno LÍPA pro Vás proto připravilo nabídku dvou řízených degustací, které probíhají přímo ve vinařství Lípa v Mikulově, při kterých společně se sommeliérem nejen ochutnáte výběr našich nejlepších vín, ale zároveň poodhalíte roušku tajemství výroby vína, důvodů jejich aromatického a chuťového projevu, ale také historie, tradice a kultury vína a mnohé další zajímavosti s vínem přímo i nepřímo spojené.

Více na:https://vinolipa.cz/vinarstvi/

Vinný restaurant a penzion Pastuška se nachází v rekonstruovaných prostorách původní pastušky z 18. století ve vinařské obci Brod nad Dyjí. Kromě vinné restaurace s kapacitou 50 osob nabízí Pastuška příjemné posezení „pod víchou“ - letní dvůr s venkovním posezením pro 50 osob.V uzavřeném dvoře hospodářského stavení a zároveň zahradě, která je s oblibou využívána ke svatbám, piknikům a letním akcím si také mohou si  hrát Vaše děti, zatímco Vy degustujete víno.

 Ať už se zajímáte o odbornou degustaci a podrobnosti výrobních technologií  vín vinařství nebo si chcete uspořádat svou akci v malebné vinařské obci a tradičním vinařském prostředí spojenou s vínem, degustací, místní kuchyní, ubytováním, v Pastušce Vám budou nápomocni při sestavení programu, menu, výběru vína až po příjemnou atmosféru ve vinném degustačním sklepě.

Kromě společenských akcí jako jsou svatby, různé oslavy a firemní akce můžete poptat a zažít i speciální vinařský program připravený nejen pro znalce vína! Terénní degustace a procházka po vinici s výkladem, prohlídka sklepa s výkladem, vinný teambuilding, slepá degustace a poznávání odrůd a jednotlivých vín, míchání vlastního vína a navrhování etikety až po sběr ve vinicích Vinařství Lípa s pomocí při jeho výrobě .

Ubytování nabízí penzion Pastuška Brod nad Dyjí  v 9 zrekonstruovaných a tradičně zařízených pokojích s celkovou kapacitou až 29 osob.Všechny jsou však vybaveny zrenovovaným historickým nábytkem, který dodává místu nádech francouzského Provance. 6 pokojů je třílůžkových a dva dvoulůžkové se společnou kuchyňkou, jeden pětilůžkový apartmán má vlastní kuchyňku a velkou terasu. Ke každému pokoji je možné si přiobjednat přistýlku. Televize a wifi je samozřejmostí.

Více informací a možnost rezervace naleznete přímo na webu penzionu Pastuška na adrese www.pastuska.cz.

Ubytovat se však můžete i v apartmánech Lípa v klidné části Mikulova .Dva samostatné apartmány a 3 pokoje jsou situovány ve vilce se zahradou nedaleko historického centra. Objekt je plně vybaven (TV, SAT, WIFI) a hosté mohou využívat k posezení i terasu nebo venkovní posezení s krbem.

Více informací a možnost rezervace naleznete na www.apartmanlipa.cz .

 

Kontakt:

Víno Lípa Mikulov s.r.o.
Žižkova 27
692 01 Mikulov
Tel: 608 83 03 55

 

Zdroj:http://vinolipa.cz/

 

 

hotel pavlov
u langru
valticke podzemi
hardy1
valtice1100
slechtitelka
relax

© 2021 Turistický portál Lednice Valtice Mikulov