Město/obec: Mikulov a okolí

Rodinné Vinařství Milan Kosík vychází z dlouholeté vinařské tradice. Základem růstu a zdokonalování se, se stala postupná výsadba mladých vinic. Obhospodařují téměř 9 hektarů vlastních vinic v katastrálním území známé vinařské obce Perná. Pěstují především odrůdy, u kterých je předpoklad kvalitního vyzrávání hroznů s dosažením vyššího obsahu cukernatosti.

Vinařství Milan Kosík vyrábí kvalitní jakostní i přívlastková vína. Veltlínské zelené,ledové 2004 získalo Zlatou medaili na Výstavě vín - šampionů v Mikulově 2007 a nabízí ubytování v penzionu Perná disponujícím 11 pokoji.

Mezi perly vinařství s možností ochutnání patří také: 

Ryzlink vlašský- výběr z cibéb 2008 získal Zlatou medaili na Výstavě vín - šampionů v Mikulově 2009

Cabernet sauvignon - ledové víno 2008 získalo titul Vítěz speciálních vín na výstavě vín v Perné 2009

André- ledové víno 2009 získalo titul Vítěz speciálních vín na výstavě vín v Perné 2010.

 

Vinařství Kosík nabízí posezení ve vinném sklepě pro větší i menší skupiny lidí. Sklep se nachází ve dvoře rodinné firmy v horní části obce Perná s nádherným výhledem na Pálavské vrchy.

  • Posezení pro 20 hostů se nachází v původním sklepě s krbem, který byl postaven na začátku minulého století.
  • Posezení pro 55 hostů v degustační místnosti s krbem, která je součástí penzionu. Ten je postaven přímo nad původním sklepem.

Parkování je možné ve dvoře penzionu.

Způsob provedení degustace vždy po domluvě. V nabídce k chutnání je více než 20 druhů vín většinou přívlastkových. Vyrobená vína pocházejí výhradně z vlastních vinic.

Penzion je součástí rodinné firmy Vinařství Milan Kosík . V budově penzionu je jedenáct pokojů (každý z nich má samostatné sociální zařízení) s celkovou ubytovací kapacitou 42 lůžek. 
Počet lůžek na pokojích: 2, 2, 3, 3, 3, 4, 4, 5, 5, 5, 6. 
K dispozici je společná kuchyňka.
Areál penzionu je vhodný pro pobyt Vašich dětí .

Penzion je postaven přímo nad vinným sklepem. Součástí penzionu je tedy pochopitelně i místnost pro degustaci vín.

Další služby dle domluvy:

- občerstvení

- hudba

- ubytování

Penzion je umístěn v malebné obci Perná ležící na úpatí Pavlovských vrchů. Svým umístěním je tedy penzion vhodný nejen pro milovníky vína, ale i pro turistiku. Blízké okolí nabízí spoustu vyžití. Především, je to samotná Pálava, krátké nevysoké pohoří dominující v rovině podyjí. Pálava je ozvláštněna výraznými pozůstatky minulosti, zříceninanmi strážných a rodinných hradů.

I pro cykloturistiku je zde spousta nepříliš vzdálených cílů. Ať je to prohlídka zámku v překrásném jihomoravském městečku Mikulov, návštěva Valticko Lednického areálu s úchvatným zámeckým parkem v Lednici, nebo rekreace u jezer přehradní nádrže Nové mlýny.
Také si v penzionu můžete půjčit kola treková značky Cube. Možnost půjčení sedmi kol pro dospělé a šest kol dětských. K zapůjčení také dvě dětské sedačky na kolo + šest dětských přileb.

Ubytování bohužel bez vašich mazlíčků

 

Kontakt:

Vinařství Milan Kosík

Perná 212
691 86 Perná

Vinařství               + 420 724 795 964
Milan Kosík           + 420 721 807 951
Ludmila Kosíková  + 420 724 795 990

 

zdroj:http://www.vino-palava.cz/

 

hotel pavlov
u langru
valticke podzemi
hardy1
valtice1100
slechtitelka
relax

© 2021 Turistický portál Lednice Valtice Mikulov