Město/obec: Věstonice / Pasohlávky

Jak říká tým Vinařství Chovanec: " Držíme se tradice našich předků a vyrábíme víno tak, abychom je s láskou mohli pít a dívat se přes jeho jiskru na krásnou krajinu, která nás obklopuje."

Historie tohoto Vinařství se datuje od roku 1945. Postupem let přešly vinice pod družstvo, po roce 1989 zpět do majetku rodiny Chovanců. V duchu předků se rodina stará o vinice a víno s láskou a pečlivostí sobě vlastní. Během let se na krásných svazích Pálavských vrchů vinice rozrostly až na současných 6,5 hektarů s mnoha vinnými odrůdami .

Chcete zažít neopakovatelnou moravskou atmosféru při dobrém jídle a vínu plném chutí? Vinařství Chovanec můžete kontaktovat  pro rezervaci sklípku  - http://www.vinarstvichovanec.cz/o-vinarstvi/.

Vinný sklep prošel v roce 2015 rozsáhlou rekonstrukcí. Vinný sklípek je vhodný pro pořádání společenských akcí, různých setkání a oslav s kapacitou až 45 osob/ 20 osob interiér, 25 osob exteriér/.  Součástí je velké ohniště na opékání nejrůznějších dobrot. Běžně se opéká na vnitřním ohni, grilu nebo rožni . Pro návštěvníky je možné zabezpečit občerstvení dle jejich chutí. Oproti ostatním sklepům se zde  čepuje i pivo a limonáda.

Vinařství Chovanec V.I.N.A. s.r.o. nabízí : - krátkou hodinovou ochutnávku pro turisty a cykloturisty, kteří projíždějí kolem a lze objednat předem na určitou hodinu. Víno ochutnáte spolu se zakousnutím malého sousta za Kč 250,- na osobu. 1 - degustace: min. 8 vzorků vín s odborným výkladem, která trvá cca. 1 hodinu, studené občerstvení(sýr, uzené, škvarková) za 450,- na osobu 2 - tradiční pohoštění: s teplým jídlem(klobás, maso, sýr gril nebo vlastního přání) a neomezená konzumace vybraných vín jeho cena je Kč 700,- na osobu.

   V nabídce dále nabízíme točené pivo Bernard 11, točená kofola, domácí limonády, nealko pivo, utopenec, škvarky v sádle, vepřovou paštiku, Loštický tvarůžek, nakládaný hermelín, sýry, domácí klobás, uzené.. Jídlo samozřejmě dle aktuální nabídky. A myslíme i na vaše děti vždy něco pro ně máme.

Domácí mazlíčci jsou také vítáni.

Objednávat můžete na: http://www.vinarstvichovanec.cz/objednavka/ nebo:

Lenka Chovancová - degustace - 608 367 990

Marek Slovák - rezervace - 731 114 637, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Další služby:

- po domluvě je možné zajistit dovoz i odvoz hostů

- na přání lze zajistit živá hudba pro doplnění skutečné atmosféry 

- možnost vína zakoupit na místě - http://www.vinarstvichovanec.cz/nase-vina/

 

Kontakt:

Chovanec V.I.N.A. s.r.o. , Horní Věstonice 205, 691 81

jednatel firmy Petr Šebrle

Lenka Chovancová - degustace - 608 367 990

Marek Slovák - rezervace - 731 114 637, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

zdroj:http://www.vinarstvichovanec.cz/

 

 

hotel pavlov
u langru
valticke podzemi
hardy1
valtice1100
slechtitelka
relax

© 2021 Turistický portál Lednice Valtice Mikulov