Město/obec: Věstonice / Pasohlávky

Historie rodinného vinařství Červinka se začala budovat již v roce 1945, kdy se zakladatel vinařství pan Červinka st. přistěhoval v rámci osídlování pohraničí do Horních Věstonic. Do dnešní doby vinařství prošlo dlouhým vývojem od pěstování vína na 10 arech až po dnešních 118 ha,odkoupením a zprivatizováním pozemků  společností ZMIKO až do roku 2015 , kdy do vinařství vstoupila zatím poslední generace a vinařství bylo přejmenované na vinařství Červinka. 

Vinice Vinařství Červinka se nacházejí v jedinečné lokalitě Horních Věstonic,na dotek od Pálavských vrchů z jejichž úpatí shlížíte na Mušovská jezera. Degustace vína se zde stává opravdovým zážitkem, který pohladí nejen chuťové buňky, ale lahodí i oku.

Hrozny vinné révy vinařství Červinka rostou na vápenitých svazích pálavských vrchů s rozlohou 118 hektarů vinic, což vinařství řadí na místo největšího pěstitele vinné révy v Horních Věstonicích a mezi největší pěstitele na Pálavě obecně.

Rodinnou tradici vinařství Červinka si můžete vychutnat díky spojení vinařství s ubytováním v rodinném penzionu Čeriva a nabídce degustace v prostorném vinném sklípku v  penzionu Čeriva.

Dobré víno s dobrými přáteli si vychutnáte nejlépe dohromady v degustačním sklepě Čeriva s kapacitou 30 osob. V teplých měsících je k dispozici terasa, disponující 35 místy. Pro větší skupiny je možné zorganizovat degustace vína s obědem přímo ve vinici až pro 80 hostů.

Hledáte- li  originální náplň pro firemní akce nebo  teambuilding, během které budete mít možnost budovat týmového ducha a zároveň dostatek prostoru si v neformální atmosféře promluvit a poznat se navzájem, vyzkoušejte nabídku vinařství Čevinka a naplánujte akci na Pálavě přímo v jejich vinici.

V příjemné společnosti ve vinicích se můžete na jedno odpoledne vcítit do kůže vinaře, vyzkoušet si práce ve vinici, pochutnat si na stylovém pikniku a změřit své síly ve vinařském víceboji, případně zakončit zábavné odpoledne ve vinici vynikajícím plnohodnotným obědem ve stínu stromů na dotek od vinohradu s výhledem na Novomlýnské nádrže. Vinice má neomezenou kapacitu, program i ubytování pro velké skupiny vinařství zajistí společnými silami s prověřenými obchodními partnery.

 

Další služby:

- nabídka degustací -http://www.vinarstvi-cervinka.cz/degustace

- víno jako dárek s možností vlastní etikety a dopravou - http://www.vinarstvi-cervinka.cz/nase-vinahttp://www.vinarstvi-cervinka.cz/pro-firmy

- zajištění cateringu

- zajištění cimbál. muziky 

- vinotéka a degustační sklep v penzionu Čeriva

- ubytování v penzionu Čeriva - http://www.palavaubytovani.cz/

 

Kontakt:

Vinařství Červinka, s.r.o.

Vinohrady pod Pálavou
Sídlo, vinotéka, degustační sklep

Morušova 25
691 81 Horní Věstonice

 

tel: + 420 608 819 971 Červinka Jaroslav jednatel

tel: + 420 777 787 478 Červinka Lukáš obchod

tel: + 420 777 787 474 Červinka Jakub

ubytování v penzionu Čeriva - http://www.palavaubytovani.cz/

 

zdroj: http://www.vinarstvi-cervinka.cz/

 

 

 

 

hotel pavlov
u langru
valticke podzemi
hardy1
valtice1100
slechtitelka
relax

© 2020 Turistický portál Lednice Valtice Mikulov