Město/obec: Mikulov a okolí

Vinařství Víno Šimák s.r.o. v Mikulově je rodinné vinařství. Tradici pěstování révy a výroby vína v této rodině založil v roce 1945 v malebné vesničce pod Pálavou v Horních Věstonicích dědeček pan Ladislav Lekavý. K výraznému rozvoji firmy pak dochází po roce 1989.

Větší část viničních tratí se nachází v obci Horní Věstonice na úpatí Pálavy a menší část vinic přímo v Mikulově. Víno se vyrábí a skladuje ve vinných sklepech v Horních Věstonicích. Předkové této rodiny měli šťastnou ruku při výběru jižních svahů, což společně s příznivými klimatickými podmínkami krajiny pod Pálavou umožňuje pěstovat hrozny pro výrobu vína té nejvyšší kvality. Zaměřují se především na kvalitní přívlastková vína.

Tato vína můžete ochutnat přímo v Mikulově ve vinném sklepě U Hroznu nebo v RESTAURACI POD RADNICÍ http://www.restauracemikulov.cz/,  Zde se od zkušených someliérů – sklepáků také dozvíte vše, co souvisí s pěstováním vinné révy a výrobou vína. Vinný sklepe U Hroznu se nachází v Mikulově na ulici Kamenný řádek 775/3 .

V historickém prostředí v hloubce 13,5 metru pod zemí na vás dýchne neopakovatelná atmosféra cihlového vinného sklepa  ze 16. století. Se sklenkou vína v ruce a jeho chutí na rtech pak budete moci obdivovat dokonalost zdejší křížové neboli  hřebínkové klenby.

Vinný sklep má dvě části: nadzemní místnost s barem (kapacita30 osob) a podzemní vinný sklep (kapacita 60 osob). Celková kapacita je tedy 90 osob.

V tomto příjemném prostředí je možnost celovečerního posezení u kvalitního vína s cimbálovou muzikou nebo jen s harmonikou či lidovým vypravěčem. Degustaci vín tohoto vinařství pro vás připraví zkušený sklepmistr. Při sestavování konkrétního programu večera vždy vychází vstříc požadavkům hosta.

Profesionální tým RESTAURACE POD RADNICÍ pro vás zajistí rauty, prezentace, firemní večírky i soukromé oslavy přímo v restauraci nebo ve Vámi určených prostorách. Speciality studené i teplé kuchyně nebo dle Vašeho přání zhotoví několik variant menu k výběru.

RESTAURACE POD RADNICÍ s kapacitou 70 míst nabízí mimo jiné možnost projekce na plátno  214 x 214  a wifi připojení zdarma.

Zahrádka u Kašny disponuje kapacitou 32 míst s romantickým posezením v historickém jádru Mikulova .Možnost připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi zdarma.

Zahrádka ve dvoře s kapacitou  44 míst nabízí příjemné posezení ve stínu révy vínné .I zde je možné připojení k internetu Wi-Fi zdarma.

 

Celovečerní program a menu ve vinném sklípku U Hroznu

 • příchod do vinného sklípku v 18.30 hod. (čas není povinný)

 • večeře (dle aktuální nabídky)

 • raut (ovocné a zeleninové mísy, studený bufet)

 • řízená degustace vín ( 10 vzorků), s výkladem o pěstování révy a výrobě vína, sekt otevíraný šavlí 

 • BURČÁK (od 20. 8. do 31. 10.)

 • nealko formou švédského stolu

 • káva, čaj,možnost svařeného vína

 • slané pochutiny
 • sladký dezert
 • po degustaci je volné dopíjení vín z řízené degustace

 • podávání hostům sudového vína vinařství Víno Šimák ve džbáncích (neomezené)

Formou švédského stolu občerstvení s pochutinami a nápoji. 

Rozhodnete-li se pro rožnění selete, musíte být skupina od 25 osob. Selátko je po celý večer udržované v teplém stavu.

Další služby:

- cimbálová muzika

- klávesy - kytara

- harmonikář

Více na: http://www.vinosimak.cz/

 

Kontakt:

Vinařství Šimák

Vinárna restaurace - Vinný sklep U Hroznu - Mikulov

Kamenný řádek 775/3,Mikulov 692 01

Telefon:

+420 730 59 77 00
+420 519 51 02 02

 

zdroj: 

www.vinosimak.cz

 

hotel pavlov
u langru
valticke podzemi
hardy1
valtice1100
slechtitelka
relax

© 2021 Turistický portál Lednice Valtice Mikulov