Město/obec: Mikulov a okolí

   Hledáte ubytování s výbornými víny a chcete si posedět nerušeně se svými přáteli? Využijte ubytování v penzionu Baltazar se samoobslužnou vinotékou.

Baltazar je romantický penzion Mikulov s vlastní vinotékou, barovým posezením a terasou. V přízemí penzionu se nachází příjemná jídelna a malé barové posezení s vinotékou s víny nejlepšího vinařství ČR - Moravíno s.r.o. , produkce vín p. Budín.  Samoobslužná vinotéka je vám k dispozici 24h denně. Z jídelny můžete projít na zahradu s terasou, kde si můžete posedět, ochutnat dobrého vína a odpočinout po celodenním programu. V prvním patře penzionu se nachází recepce a malé „turistické informační centrum“.

Penzion Baltazar Mikulov se nachází v někdejší židovské čtvrti, v dolní části malebné ulice Husova. Tato ulice je důležitou součástí městské památkové rezervace.  Staré židovské domy zde vytváří  okouzlující  scenérii, na kterou dohlíží mocný strážce města okolí, starobylý dietrichsteinský zámek.  Penzion vznikl citlivou rekonstrukcí  židovského domu, jehož historie začíná v  druhé polovině 19. století.  Při stavebních úpravách  se podařilo zakonzervovat  všechny dobové prvky a  byl zachován pozdně klasicistický ráz domu včetně nádechu židovské atmosféry domu z konce 19. století. Duše domu zůstala zachována a přitom prostorné pokoje, které byly vybudovány, skýtají hostům pohodlí a ničím nerušené ubytování. 

Baltazar penzion Mikulov disponuje 6 prostornými a pohodlnými pokoji s celkovou kapacitou 15 lůžek a s možností 4 přistýlek. Všechny pokoje jsou moderně zařízené a vybavené LCD televizí, minibarem, trezorem, varným setem (rychlovarná konvice, káva, čaj, cukr, smetana), připojením k internetu, fénem, deštníkem, stylovými obrazy z okolí. Součástí každého pokoje je vlastní sociální zařízení se sprchou a WC. V některých pokojích můžete navíc najít krb, klimatizaci a vanu. Pokoje umožňují krásný výhled na historický zámek, malebnou ulici Husova nebo na krajinu jižní Moravy ve směru k rakouským hranicím.

Penzion má k dispozici vlastní uzavřené parkoviště pro 6 aut a také pro kola.

ÚSCHOVA KOL

Na zahradě se nachází zahradní domek k úschově kol. 

V celém penzionu je k dispozici zdarma wi-fi připojení. 

Pro své přátele, známé, rodinu ale i firmy lze vystavit dárkový pokaz.Poukaz lze vystavit na konkrétní nebo otevřený termín. Platnost poukazu je 1 rok od data vystavení.

Penzion Baltazar Mikulov spolu s dalšími historickými domy v jiných městech patří mezi tzv. "Domy s duší" jak jim říká ing.Michal Jílek manažer projektu. Níže odkaz na ostatní.

Kontakt:

Penzion Baltazar Mikulov

Husova 44, 692 01 Mikulov

+420 720 611 712

+420 519 324 327

www.pensionbaltazar.cz     - město Mikulov

www.domysdusi.cz              -  o projektu

www.chornitzeruvdum.cz   -  město Telč

www.apartmanyathanor.cz -město Český Krumlov

zdroj: http://www.pensionbaltazar.cz/

hotel pavlov
u langru
valticke podzemi
hardy1
valtice1100
slechtitelka
relax

© 2021 Turistický portál Lednice Valtice Mikulov