Město/obec: Mikulov a okolí

Nejlépe hodnocený hotel Golf Garni se nachází v historickém městě Mikulov, zároveň však jen několik minut od vinné uličky na Zlámalově ulici, krásné přírody kolem Svatého Kopečku, kde se nachází i vinice s vinným sklepem hotelu Golf Garni.

Díky možnostem ubytování v hotelu, mnohaletým zkušenostem, vybavení, vlastní vinici i historickému sklípku je Golf Garni obzvláště vhodný pro pořádání svatebních obřadů,hostin, narozeninových oslav a setkání s přáteli s výhledem na úžasný skvost "Svatý Kopeček" zapsaný v seznamu UNESCO.

Neotřelé zážitky a degustaci pak zažijete ve vinném sklepě ze 17. a 19. století, kde jsou vína z celého světa.Láká Vás porozumět vínu, jeho výrobě a snoubení s gastronomií ? V tom Vám jistě pomůže i návštěva a výklad vinaře v  hotelové vinici, která se rozkládá přímo pod Svatým Kopečkem a kde dozrávají hrozny nejvyšší kvality na Moravě. Zde můžete relaxovat nerušení okolní civilizací nebo si uspořádat malý piknik přímo pod malebnými stromy meruněk a uprostřed vinohradu. Pohled na Svatý Kopeček z hotelové vinice je opravdu fascinující! 

Degustaci si můžete vybrat i ze studeným či teplým občerstvením - cena degustace po dohodě.

Hotel Golf Garni s vlastní vinicí a vinným sklepem není jen ideálním místem na odpočinek, ale i pro business meetingy, konference či školení Vašeho personálu.A pro tembuildingy a firemní eventy ideálním místem s programem ve vinici včetně cateringu a pomůcek pro jednotlivce i firmy. Hotel nabízí pro pracovní část a jednání školící místnost, která je vybavená i pro nejnáročnější lektory.

Hotel Golf Garni spolu se specialistou na eventy Green Plus pro Vás naplánuje celý den i s programem - dle Vašeho přání jakýkoliv firemní teambuilding,relaxaci a program ve vinici,vzdělávání zaměstnanců, managementu či večírek ve vinici. Mezi oblíbené patří práce ve vinici, sběr úrody, sportovní aktivity ve vinici, ale i teambuilding v areálu Bowliingu naproti hotelu Golf Garni.

Více na: www.hotelgolfgarni.cz,www.greenplus.cz - tel: + 420 733 784 908

Firma Green plus, která provozuje Hotel Golf Garni, je velmi uznávanou poradenskou a vzdělávací agenturou v rámci ČR a EU. Zaměřuje se na vzdělávání manažerů, obchodníků a pracovníků back office a výroby. Zabývá se rovněž restrukturalizací firem . 

Klienty jsou například firmy Siemens, Bosch, Hempel, Kronospan, Reda, TV Nova,…… 

A něco málo o vinici:

Vinice Vinařství Buchtovi/ hotelu Golf Garni/ se rozkládá na jedné z nejlepších viničních tratí v ČR – pod Svatým kopečkem. Vinice byla založená jako nová v 70. letech minulého století. Vysadil ji Blahoslav Buchta se svou rodinou, manželkou a dvěma syny, kteří bydleli v Mikulově. Blahoslav Buchta pocházel z Bohutic u Miroslavi a také jeho předci měli blízký vztah k zemědělství a pěstování ovocných stromů a vinné révy. Rodina Blahoslava Buchty se také a podílela na obhospodařování a pěstování vinné révy a jiných plodin ve vinici. Její součástí byly také dvě pergoly s vinnou révou, které však musely být zrušeny díky erozi půdy a složitosti obdělávání. Vinice byla založena na systému Moserova vedení, které je v této oblasti nejtypičtější a jednotlivé řádky byly koncipovány na úzký spon cca 1,1 metru. Za povšimnutí stojí i to, že vinice byly v tehdejší době postaveny na kvalitních betonových sloupcích a kvalitní drátěnce, což usnadňovalo dlouhodobou péči o vinici. Rozloha vinice je 21 arů, je registrovaná v registru vinic ČR a na jejím území je cca 1100 hlav vinné révy, což představuje stejný počet hlav, jako na půl hektaru na velkoprodukci. Vinice byla neustále podsazována, hnojena a velmi starostlivě obdělávána. Proto je ve velmi dobré kondici a rodí velmi kvalitní hrozny.Vinice pod Svatým kopečkem čerpá energii z vápence a minerálů bývalého mořského dna, a také ze slunečních paprsků, které jsou zde velmi příznivé. Vinici ochraňuje malý val, leží tak v přirozeném malém údolí, což vinné révě rostoucí na svazích velmi vyhovuje. Díky poloze na patě Svatého kopečka na jeho svahu není vinice příliš ohrožena mrazy.Z této vinice pochází úžasná bílá i červená a růžová vína v té nejvyšší kvalitě.Ve vinici najdete bílé odrůdy, jako Ryzlink Vlašský, Sauvignon, Irsay Oliver, Neuburgské, Ryzlink Rýnský, Veltlínské zelené.Z červených odrůd Svatý Vavřinec, Blauburger, André.

Při vstupu do vinice můžete najít několik nových hlav resistentů, ze kterých se víno nevyrábí, slouží na jídlo a přípravu pokrmů.Na vinici najdete rovněž ovocné stromy, ze kterých je vyráběna domácí marmeláda do Hotelu Golf Garni – meruňky, švestky, višně a v horní části také mandloně a ořešák. Vinice slouží rovněž pro relaxaci a odpočinek hostů Hotelu Golf Garni a apartmánu Veritas, kteří mají vinici k dispozici.

Firemní klientela velmi hojně využívá vinici na teambuldingové a sportovní aktivity a hry.Součástí vinného hospodářství jsou rovněž dva vinné sklepy v centru Mikulova. Jeden z 19. století a druhý ze 17. století. Zde si můžete užívat při grilování a degustaci moravských i mezinárodních vín. 

Zastavte na chvíli své kroky, nechejte před branou shon a stres a nechejte se unášet klidem a krásou vinice pro Svatým kopečkem. Ucítíte dech minulosti a historie, krev a pot, kterou zde zanechali  předci při práci na vinic a v sadu.  

Služby hotelu Golf Garni:

- seminární prostory

- masérské služby

- rezervace pokojů - http://www.hotelgolfgarni.cz/ubytovani-cs/pokoje/

- ubytování - http://www.hotelgolfgarni.cz/ubytovani-cs/balicky/

- wifi připojení

- platby kartou

- stravování

- parkoviště

 

Kontakt:

Hotel Golf Garni

Vídeňská 54,Mikulov

tel: + 420 734 792 591, + 420 539 029 600

zdroj:http://www.hotelgolfgarni.cz/

hotel pavlov
u langru
valticke podzemi
hardy1
valtice1100
slechtitelka
relax

© 2020 Turistický portál Lednice Valtice Mikulov