Město/obec: Valtice

Rezidence Adalbert je jedním ze čtyř " Domů s duší " vybudovaný rodinou Jílkových, kteří své sny přeměnili na skutečnost . Z historických domů se svým příběhem a svou duší tak vytvořili místa kam se spokojení hosté vždy rádi vracejí.

Rezidence Adalbert se nachází v malém vinařském městečku - ve Valticích, jehož historické jádro je chráněno jako městská památková zóna.Valtice jsou součástí Lednicko-valtického areálu, který je od roku 1996 součástí světového a kulturního dědictví UNESCO a jsou druhou největší vinohradnickou obcí v České republice.

Rezidence Adalbert vznikla v roce 2016 nadstavbou nad lisovnou a pro klienty byla vybudována luxusní obytná část o rozloze 140 m2. Součástí Rezidence Adalbert jsou 2 ložnice 4+1,obývací pokoj, zimní zahrada, uzavřené parkoviště a hlavně historický vinný sklep, což ocení milovníci vína a romantických chvil při posezení či degustacích. Se sklenkou výborného vína strávíte příjemně čas i v prosklené kouzelné zimní zahradě s biokrbem. Privátní vinný sklep je vybavený nabídkou vín od valtického vinaře Luďka Budína společnosti Moravíno. K porovnání jsou v nabídce také vína rakouského Vinařství Neustifter z Poysdorfu.

Kolekce vín od společností Moravíno a Weingut Neustifter jsou pravidelně doplňovány nejlepšími víny ze Salónu vín České republiky tak, aby host Adalbertu mohl porovnat přístup nejlepších vinařů k odrůdám vín typických pro tuto vinařskou oblast.

Sklep rezidence Adalbert vznikl vykroužením-ražením do svahu v ulici Josefská a následně zaklenutím pomocí pálených cihel a vápencového kamene(šíje a přední část). Jedná se o typický valtický sklep budovaný z pálených cihel z nedaleké knížecí cihelny. Důkazem jsou nalezené cihly znakovky s označením HF.

Datování tohoto období, kdy se původni sklep razil,je velmi těžké, protože neexistují žádné dochované záznamy. Dá se však předpokládat, že se jedná o období začátku 19. století. V pozdějším období (1820) byl sklep dále prohlouben, zaklenut a byla vybudována malá lisovna. Od té době sloužil některému z německých vinařů k výrobě a skladování vína.

Sklep má nyní délku 14 metrů. Stálou teplotu 10-14oC zajišťuje výška zeminy nad sklepem (5 metrů). Je odvětráván 3 průduchy. V lisovně se po sběru hroznů víno lisovalo a ve vlastním sklepě bylo víno školeno a skladováno v sudech.

Vinné sklepy i lisovny vznikaly blízko vinic. V případě sklepu Rezidence Adalbert se poblíž ulice Josefská nacházejí viniční tratě Hintertály a Horní čtvrtě. V posledních letech se začínají vinařské stavby, hlavně lisovny, přebudovávat. Z lisoven vznikají místnosti k degustaci vína i k příjemnému posezení. Sklepy se začínají využívat ke skladování lahvového vína. Nad lisovnou vznikají obytné místnosti pro přenocování.A tak byla vybudována i Rezidence Adalbert.

O službách více na: http://www.rezidenceadalbert.cz/adalbert-o-rezidenci/ nebo na: http://www.pruvodcepalavou.cz/ubytovani/valtice/1758-valtice-rezidence-adalbert-dum-s-dusi

Hlavní prostory rezidence jsou klimatizované s možností připojení k internetu. 

 

Odkaz na ostatní " Domy s duší ":

www.pensionbaltazar.cz     -  město Mikulov

www.chornitzeruvdum.cz   -  město Telč

www.apartmanyathanor.cz -  město Český Krumlov

www.domysdusi.cz              - o projektu

 

Kontakt:

Telefon:+420 519 324 327

E-mail:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Adresa:

Josefská 1211, 691 42 Valtice

Provozovatel:

Athanor CZ s.r.o. 

 

Zdroj: http://www.rezidenceadalbert.cz/

hotel pavlov
u langru
valticke podzemi
hardy1
valtice1100
slechtitelka
relax

© 2020 Turistický portál Lednice Valtice Mikulov