Město/obec: Valtice

Vinařská stodola je architektonická stavba ve stylu tradičního selského stavení, která slouží nejen jako rozsáhlá vinotéka vinařství CHÂTEAU VALTICE, ale také v sobě spojuje jedna z nejstarších umění, a to výrobu vína a architekturu. Na základech tradičních stavebních postupů a s historickými architektonickými prvky, vznikla nadčasová stavba, která v jedinečném prohlídkovém okruhu propojuje historické Lichtenštejnské sklepení s nově vybudovaným chrámem vína s rotundou a moravským vinným sklepem. Vinařská stodola se nachází přímo v areálu vinařství CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, v těsné blízkosti Vinařské pohotovosti, na ulici Vinařská 407.

Vinotéka:
Pondělí – sobota od 10:00 do 18:00, 
Neděle od 10:00 do 15:00

Odpolední degustační a prohlídkový program (vždy v pátek v 17:00 a sobotu v 15:00 a v 17:00, změny vyhrazeny)

- zahrnuje prohlídku Křížového sklepa A.D. 1640 a chrámu vína s rotundou s výkladem, degustaci 5 vzorků vína (přívlastková vína). Cena programu: 160 Kč/osoba.
 
Prohlídka bez degustace: 70 Kč/osoba

Křížový sklep A.D. 1640 patří mezi největší křížové sklepy v České republice. Nachází se v samotném středu vinařství CHÂTEAU VALTICE a tvoří tak jeho srdce. Monumentální hlavní šíji tohoto sklepa dlouhou 136 m křižuje 90 metrů dlouhé rameno. Sklep pojme přes 1 milion litrů vína uloženého v dubových sudech i nerezových cisternách.

Chrám vína s rotundou je vybudován po vzoru jednoho z nejstarších antických chrámů - římského Pantheonu. Stejně jako on vychází z tzv. posvátné geometrie kruhu a čtverce, ale také z magického čísla 8, jež jsou zde všechny znázorněny různými symboly. Zdroj denního světla dodává kruhový okulus "Boží oko" ve vrcholu kopule. Propojení všech těchto principů dodává rotundě výjimečnost a lze ji díky tomu považovat za energetické centrum.

Moravský vinný sklep pod Vinařskou stodolou nabízí příjemné posezení u skleničky vína CHÂTEAU VALTICE pro skupiny od 20 do 120 osob s prostorem pro cimbálovou či jinou muziku. Sklep je možné zarezervovat pro pořádání firemních večírků, svateb či rodinných oslav. Prohlídku provozu vinařství je též možné zajistit.

Páteční a sobotní večerní posezení u vína v moravském sklepě:
od 19:00 (začíná od března, změny vyhrazeny)

Kontakt: Romana Hauptová, tel.: 606 309 959, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.www.vsvaltice.cz

hotel pavlov
u langru
valticke podzemi
hardy1
valtice1100
slechtitelka
relax

© 2020 Turistický portál Lednice Valtice Mikulov