face

centra

kamery

pocasi

  • 01.jpg
  • 03.jpg

Valtice, Lednice, Mikulov - ubytování, wellness, cykloturistika, svatby, firemní akce

Saunování by mělo přinést Vašemu tělu uvolnění a klid. Sauna je ideální pro zlepšení nálady či na uvolnění ztuhlého svalstva. Je také výbornou prevencí proti nachlazení. Saunování má význam nejen hygienický, ale i preventivně ochranný, protože otužuje. Navštivte sami nebo s přáteli naši finskou saunu, která má kapacitu 6 osob. Nabízíme vstup do sauny jak pro jednotlivce, tak pro skupinky či páry. Saunu je možné si rezervovat i zcela privátně, stejně jako whirlpool nebo celý wellness.

Jen u nás při každém vstupu obdržíte froté župan s vysokou gramáží, osušku, prostěradlo a přezůvky, které Vám zůstávají na památku. Nemusíte si tedy brát nic s sebou, my se o Vás postaráme. V ceně sauny máte 30 minut relax v odpočinkové místnosti navíc. Pro stálé zákazníky nabízíme permanentky na 10 vstupů se slevou 20 % z ceny. Informujte se, prosím, na recepci wellness hotelu Besední dům.

V suché finské sauně je tělo vystaveno teplotám 70 - 100 stupňů Celsia, dle výšky lavice, kterou zvolíme. Platí, že čím výše, tím je teplota vyšší. Nízká vlhkost vzduchu, jenž umožňuje rychlé odpařování velkého množství potu a nízký tlak páry, se dají přirovnat ke klimatu na poušti. Kvalita vzduchu v suché sauně je totožná s kvalitou vysokohorského vzduchu v nadmořské výšce zhruba 2000 metrů. To znamená, že je zde řidší vzduch, který nás nutí k intenzivnějšímu, prohloubenějšímu dýchání, což nám také zvyšuje tepovou frekvenci a dochází ke zvýšené činnosti kardiovaskulárního systému.

Důležité upozornění: Protože ne všichni jsou schopni snášet intenzivní zatížení, ke kterému v sauně dochází, je důležité přihlížet k našemu aktuálnímu zdravotnímu stavu. Ten, kdo vstupuje do sauny, musí být natolik zdráv, aby byl schopen bez problémů se adaptovat na zatížení centrálního nervového systému, zejména pak termoregulačního systému. Osoby trpící zvýšenou činností štítné žlázy nebo srdeční aritmií mohou do sauny jen se souhlasem lékaře. Ti, kteří trpí poruchami krevního oběhu, by se sauny měli vyvarovat. 

Věříme, že budete maximálně spokojeni, a budete odcházet odpočatí a znovuzrození.