face

centra

kamery

pocasi

  • 01.jpg
  • 03.jpg

Valtice, Lednice, Mikulov - ubytování, wellness, cykloturistika, svatby, firemní akce

Trasa začíná v Břeclavi a jejím prvním zastavením je nepřehlédnutelný , který stojí za to navštívit s průvodcem a vyšplhat na vyhlídkovou kostelní věž. Vydáte-li se poté za kostel ulicí Nádražní, kudy vede i Poštorenská lichtenštejnská stezka, dojdete až k Poštorenským keramickým závodům – bývalé vyhlášené knížecí cihelně, která byla v 19. století jako jediná ve střední Evropě známá výrobou glazovaných střešních tašek; ty jsou kromě právě zhlédnutého poštorenského kostela k vidění třeba i na Stephansdomu ve Vídni. Před podnikem odbočte vlevo a prohlédněte si unikátní poštorenské nádraží, které je v provozu pouze v letních měsících, kdy zde jezdí motorový vlak do Lednice.

Vraťte se nyní ke keramickým závodům a pokračujte stále podél železnice, dokud nedojdete k lesu. Tam se napojíte na žlutou turistickou trasu, která Vás dovede ke kapli sv. Huberta. Odsud se vydejte červenou trasou k Dianině chrámu (Rendez-vous), který si můžete prohlédnout i zevnitř (otevírací dobu najdete ve stejnojmenné brožuře, umístěné v sekci „Ke stažení“). Poté pokračujte až do Valtic, kde se můžete občerstvit v jedné z mnoha vyhlášených restaurací, prohlédnout si zámek či Salon vín se 100 nejlepšími vzorky z celé České republiky, projít se bylinkovou zahrádkou a zámeckým parkem, případně pokračovat dále po červené stezce, vedoucí nedaleko pozoruhodného vinařského Valtického podzemí až k vyhlídkové Kolonádě Reistna. Zajděte i do nedalekého objektu bývalé celnice, kde je připravena expozice Muzea železné opony. 
Od Reistny vede zpět do Břeclavi příhraniční cyklostezka vhodná též pro pěší (vzdálenost zpět do Břeclavi 17,5 km), nebo se můžete vrátit do centra a zpáteční cestu absolvovat autobusem či vlakem.

 

Břeclav – kostel Poštorná – sv. Hubert – Rendez-vous – Valtice – Kolonáda (Reistna)

Vzdálenost: 14 km

Časová náročnost: 200 - 220 minut

 

Zdroj: http://breclav.eu/kultura-a-volny-cas/lednicko-valtickym-arealem-i