face

centra

kamery

pocasi

  • 01.jpg
  • 03.jpg

Valtice, Lednice, Mikulov - ubytování, wellness, cykloturistika, svatby, firemní akce

Lednicko-valtický areál byl po staletí tvořen ruku v ruce Lichtenštejny a přírodou. Od roku 1996 je zapsán na seznamu světového a kulturního bohatství UNESCO a ne nadarmo se mu říká „Zahrada Evropy“. Najdeme tu majestátné zámky, parky, záhony květin, romantické nábřeží Dyje, třpytivé hladiny rybníků, pokryté kobercem leknínů, provoněné louky a romantické stavby. Upravená krajina sahá za hranice naší vlasti až do rakouského Wilfersdorfu, kde stojí rodový zámek Lichtenštejnů.  lze označit za kolébku slavného a bohatého rodu.

Lednicko-valtický areál je atraktivní pro milovníky aktivního odpočinku. Tip pro Vás jak během jednoho dne prohlédnout co nejvíce památek. Délka trasy je 65 km a tvoří okruh, abyste se mohli vrátit do výchozího bodu. Trasa je nenáročná a vhodná jsou treková kola.

Lichtenštejnské stezky vám umožní navštívit všechny známé i méně známé památky z doby panování Lichtenštejnů, mezi něž patří romantické zámky v Lednici a ve Valticích, vyhlídková Kolonáda, tajemná zřícenina Janův hrad, napodobenina Vítězného oblouku – zámeček Rendezvous a řada dalších. Krajina, kterou se dříve prohánělo panstvo v kočárech a na koních, je jako stvořená i pro jízdu na kole. ěle vytvořený areál je dílem nejlepších světových zahradníků. 


Trasa: Břeclav (zámek) – Poštorná (kostel Navštívení Panny Marie) – Valtice (hlavní město vína, zámek, Národní salon vín) – Rendez-vous – kaple svatého Huberta – Nový Dvůr - Lednice (zámek, skleník, park) – Janův hrad (umělá zřícenina) - Břeclav tato trasa je verze zkrácená cca 36 km.

Všechny památky na trase - delší okruhem:

Zámek Valtice

Reistna 
Belvedere
Hraniční zámeček
Rybniční zámeček
Zámek Lednice
Lovecký zámeček
Janův hrad
Zámek Břeclav
Pohansko
Zámeček Lány
Kostel Poštorná
Apollo
Nový dvůr
Tři grácie
Sv. Hubert
Rendezvous

http://www.lichtenstejnske-stezky.cz/cz/lednicko-valtickym-arealem-na-kole-za-jeden-den/

http://www.lichtenstejnske-stezky.cz/cz/ostatni-cyklostezky/

Pro další informace - otevírací doby, jiné aktivity, gastronomii, ubytování se můžete podívat na další sekce portálu Valtice info nebo Průvodce Pálavou.