Vinný sklep v penzionu ADDO je propojen chodbou přímo z vnitřních prostor penzionu a také je možný přímý průchod na dvůr nebo na parkoviště před budovou.

Vinný sklep se skládá z hlavní části, která je izolovaná od okolní zeminy, takže posezení je příjemné a v suchém prostředí. O příjemnou teplotu a pohodu se postará krb. Svěží vzduch při větším obsazení sklepa zajistí vzduchotechnika. Na hlavní část sklepa je napojena kuchyňka a předsíň. Ke sklepu náleží i samostatné WC ženy a muži.

Kapacita hlavní části je 40 — 50 osob. Při obsazenosti 35 lidmi je ve sklípku dost místa pro cimbálovou muziku i tanec.

Na hlavní část sklípku jsou napojeny dva sklípky pro uložení vína. Je v nich stálá vlhkost a po celou roční dobu je zachována i stejná teplota, což je pro uskladnění vín ideální.

Ve sklípku je možné posezení i s řízenou degustací, kterou provádí odborník — prezident Vinařské akademie Valtice Ing. Jiří Kopeček. Svým výkladem umí zaujmout zkušené vinaře a naopak přizpůsobit výklad úplným laikům. Hosté se dozvědí zajímavosti o pěstování, výrobě, obchodu, i vinařské politice a vše proloží svérázným humorem.  K ochutnávce vín se vybírá obvykle 7 — 8 vzorků moravských vín, ale zájemci o degustaci mají možnost výběr vzorků ovlivnit a sami počet zvolit.

Součástí sklepa je archivní sklípek s uloženými cca. 40 druhy vín. Jsou zde rovnoměrně zastoupena vína posledního ročníku i starší, bílá, červená i růžová, suchá, polosuchá až sladká. Nikdy nechybí alespoň jeden zástupce vín slámových a ledových.

Hosté mají možnost jejich volného výběru, konzumace nebo prodeje dle ceníku. Po dohodě jsme schopni zajistit k degustaci i koupi téměř jakýkoliv druh přívlastkového vína různého sběru a sladkosti pocházející z vinařské oblasti Morava.

Ve sklípku je výborná akustika. Mezi další službu patří i zajištění harmonikáře, cimbálové muziky nebo si hosté mohou zabezpečit hudbu vlastní.

Občerstvení k vínu lze objednat podle přání hostů a druhů akce. Je možné zvolit teplé jídlo nebo jen obložené mísy formou švédského stolu popřípadě kombinaci obou. Základem obložených mís jsou sýry, dále pak masné a uzeninové výrobky, na přání zabijačkové produkty a nechybí ani zelenina a ovoce. Samozřejmostí jsou ošatky s několika druhy čerstvého pečiva. Ve sklípku  je také možnost podání kávy během večera a kdo má rád sladké, i pro toho se vždy něco najde.  Ke konzumaci vína je k dispozici neomezené množství perlivé a neperlivé stolní vody nebo minerálky.

Pokud hosté nemají občerstvení zajištěno a při skleničce je chuť na něco drobného, není problém objednat si sýry nebo uzeninu.

 Pro firemní akce, které se ve sklípku ADDO pravidelně konají jako i rodinné oslavy a posezení s přáteli personál vždy připraví namíru profesionální konzultací, tak, aby proběhly k plné spokojenosti hostů.

 

Otevírací doba: telefonicky nebo e-mailem dle domluvy

Kontakt:

Telefon:+420 734 311 484

Mobil:+420 734 311 485

Zdroj:www.addo.cz