Vinařství Zapletal je hlavním partnerem penzionu La Veneria. Budete - li ubytováni v tomto nově rekonstruovaném penzionu, je zde nabízeno exkluzivní****ubytování zámeckého stylu za přijatelné ceny. Dům přestavěli do původní podoby jeho nynější majitelé.

Pro milovníky vína a zájemce o celoroční degustaci ,ve sklípku Grand Veneur s kapacitou 65 osob, pořádá majitel pan Roman Zapletal každý víkend ochutnávky vín  – www.vino-valtice-zapletal.net  tel : 777  636 760 . Po domluvě s vinařem nebo v penzionu La Veneria se můžete ochutnávky (i s pohoštěním) zúčastnit. Degustace začíná zpravidla v 19:00 hodin. Na sklep Grand Veneur navazuje archiv vín, v jehož boxech jsou uložena vína 40 až 50 let stará.
Svá vína zde mají uložena také členové Řádu rytířů vína.

Do tajů výroby vína a práce ve vinohradě majitel Roman Zapletal pronikal již od dětství, kdy jeho rodina vyráběla víno pouze pro své potřeby.  Vinařství fungovalo jako koníček a vedlejší zdroj příjmů. Jejich vína vznikala v Mysliveckém sklepě ve Valticích. Od osmdesátých let již veškerá výroba vína a péče o vinohrad přešla na pana Romana Zapletala. Prostory Mysliveckého sklepa nebyly pro výrobu vína ideální, proto zakoupil sklep na ulici Hradební. Jednalo se o historický prostor v těsném sousedství bývalého kláštera Františkánů, který dříve sloužil jako městská ledovna. Ledový sklep  sloužil jako zásobárna ledu pro hostince města Valtice na ochlazení pěnivého moku. Rozvoj elektřiny a chladírenství však ukončil jeho úlohu. V letech 1980 – 83 byl úplně celý zasypán. Dnes opět slouží. Ne již k uchovávání ledu, ale k tvorbě přenáramně dobrého a kvalitního vína. První vína v tomto sklepě vznikla v roce 1986. Vinařství se opravdu začalo rozvíjet až po roce 1991, kdy se majitel  vinařství začal věnovat profesionálně, nicméně nejdříve šlo o produkci sudového vína a s postupným pořizováním nové a moderní vinařské technologie se měnil i sortiment vyráběných vín směrem k přívlastkovým lahvoým vínům. První vína byla vyráběna převážne z nakoupených hroznů vyprodukovaných ve vinařské obci Sedlec. Ovšem pro výrobu těch nejlepších vín se vinař neobejde bez vlastních hroznů, proto má toto rodinné vinařství již několik let  zaregistrovaných 5,48 ha vinic ve viniční trati u sv. Anny ve Valticích. Jedná se o téměř padesátiletý vinohrad, který postupně revitalizuje. V roce 2015 byly zakoupeny další 4 hektary  ve Valticích a vysazen první hektar nového vinohradu. 

V současné době 95% produkce tvoří lahvová vína v nejvyšší možné kvalitě - http://www.vino-valtice-zapletal.net/cenik-vin/

Víno jako dárek pro firemní účely!!

Víno jako daňově uznatelný náklad. Snižte si daňový základ nákupem kvalitního vína! Udělejte radost sobě i ostatním!

Mnoho podnikatelů a manažerů netuší, že víno lze zcela legálně zahrnout do daňových nákladů.  Ptáte se jak je to možné?

Víno jako daňově uznatelný náklad lze považovat tehdy, pokud jsou splněny následující podmínky:

   láhev "tichého" vína (tj. sekty a perlivá vína jsou z tohoto vyloučena), kterou použijete k propagaci vaší firmy musí být označena názvem firmy nebo ochrannou známkou případně názvem propagovaného zboží či služby, by neměla přesahovat cenu 500 Kč (jsteli plátci daně z přidané hodnoty, jedná ce o cenu bez DPH). Do této ceny se započítává nejen cena vína, ale i ostatní náklady spojené s pořízením reklamního předmětu jako je např. tisk etikety, obal, doprava apod..

Více zde: http://www.vino-valtice-zapletal.net/vino-jako-darek/

otevřeno: červenec a srpen: ÚT - NE 13.00 - 22.00

                mimo sezónu:      PÁ - SO  19.00 - 22.00

OCHUTNÁVKY A POSEZENÍ VE SKLÍPKU   - http://www.vino-valtice-zapletal.net/degustace/.

Zdroj: http://www.vino-valtice-zapletal.net/

         http://www.penzion-la-veneria.com/

Kontakt:

603 497 426 OBJEDNÁVKY SKLÍPEK

degustační sklep:

  • zámeček La Veneria
  • K Venerii 82
  • 69142 Valtice

Více zde: http://www.vino-valtice-zapletal.net/kontakt/