Město/obec: Mikulov a okolí

Penzion Pastuška je nově zrekonstruované stavení v jihomoravské vesničce Brod nad Dyjí v blízkosti vodní nádrže Nové mlýny ve vinařské oblasti Pálava. Jedinečně pojatý penzion s ubytováním, restaurací roubenkou a vinným sklepem je ideálním místem pro prožití Vaší dovolené na jižní Moravě s rodinou či přáteli mezi vinnými sklepy, vinicemi, s odpočinkem v nádherné zahradě. Penzion pastuška Brod nad Dyjí svojí ideální polohou umožňuje výlety po okolí za sportem i za mnoha pamětihodnostmi jižní Moravy.

Penzion Pastuška nabízí ubytování v 9 pokojích. Každý je laděn do jiné barvy nábytku. Všechny jsou však vybaveny zrenovovaným historickým nábytkem, který dodává místu nádech francouzského Provance. 6 pokojů je třílůžkových a dva dvoulůžkové se společnou kuchyňkou, jeden pětilůžkový apartmán má vlastní kuchyňku a velkou terasou. Ke každému pokoji je možné si přiobjednat přistýlku. Televize a wifi je samozdřejmostí.

Penzion Pastuška se nachází v rekonstruovaných prostorách původní pastušky z 18. století . Součástí penzionu je stylová zahradní restaurace s posezením až pro 80 osob, kde vám bude nabídnuto kvalitní moravské víno z vlastního vinařství Lípa, výborné pivo Hendrych , vynikající káva s domácím koláčem nebo si vyberete studené či teplé jídlo ze sezónní nabídky. Pro chladnější dny je k dispozici roubenka s krbovými kamny pro 40-50 osob, kde je možnost  pořádání svateb, rodinných a firemních oslav. K dispozici jsou také 2 historické sklepy pro pořádání řízených degustací ,večírků...

Otevírací doba restaurace 2019

  • od 1.6. – do 30.9.    otevřeno pondělí – neděle  11:00 – 22:00

  • od 1.10 – do 30.11. otevřeno čtvrtek –  neděle  11:00 – 22:00

     

Velký dvůr s venkovním posezením, restaurací a dětským koutkem, kde se v parném létě můžete osvěžit v dubovém brouzdališti, večer si opéct špekáčky u ohniště, nebo si něco dobrého ugrilovat, vybízí k celodennímu posezení s rodinou i přáteli. 

V penzionu Pastuška najdete také vinotéku s nabídkou více než 10 druhů přívlastkových vín z vlastního vinařství Víno Lípa MIkulov.Řada z vín dostala ocenění na domácích i zahraničních soutěžích a jsou zařazena i v Salonu vín ve Valticích.

Přímo v penzionu jsou k dispozici 2 vinné sklepy, v jednom z nich zrají sekty technologií Champagne.Druhý sklep slouží k posezení a degustacím od 10 osob.

Plánujete společenskou, firemní nebo jinou akci a osvěžíte ji degustací? Vinařství Lípa díky svému zázemí nabízí degustaci přímo ve vinařství v Mikulově nebo ve vinné restauraci a penzionu Pastuška v Brodě nad Dyjí.

Akce ve vinařství je určena spíše skupinám k degustaci do 20 osob nebo menším společenským setkáním zákazníků zajímajícím se přímo o podrobnosti výroby a prohlídku technologických prostor s prohlídkou vinařství.

Víno LÍPA pro Vás proto připravilo nabídku dvou řízených degustací, které probíhají přímo ve vinařství Lípa v Mikulově, při kterých společně se sommeliérem nejen ochutnáte výběr nejlepších vín, ale zároveň poodhalíte roušku tajemství výroby vína, důvodů jejich aromatického a chuťového projevu, ale také historie, tradice a kultury vína a mnohé další zajímavosti s vínem přímo i nepřímo spojené.

Více na:https://vinolipa.cz/vinarstvi/

 

Kromě společenských akcí jako jsou svatby, různé oslavy a firemní akce můžete poptat a zažít i speciální vinařský program připravený nejen pro znalce vína! Terénní degustace a procházka po vinici s výkladem, prohlídka sklepa s výkladem, vinný teambuilding, slepá degustace a poznávání odrůd a jednotlivých vín, míchání vlastního vína a navrhování etikety až po sběr ve vinicích Vinařství Lípa s pomocí při jeho výrobě , to vše Vám nabízí vinařství Víno Lípa Mikulov ve spolupráci s týmem penzionu Pastuška.

Více informací a možnost rezervace naleznete přímo na webu penzionu Pastuška na adrese www.pastuska.cz,pastuska.cz/cs/rezervace/.

 

Penzion Pastuška

Brod nad Dyjí 228,PSČ 691 81

Tel: +420 777 677 730

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

http://pastuska.cz/cs/penzion/

 

Odkazy na vinařství a apartmány Mikulov:

www.apartmanlipa.cz 

https://vinolipa.cz/

 

 

 

hotel pavlov
u langru
valticke podzemi
hardy1
valtice1100
slechtitelka
relax

© 2020 Turistický portál Lednice Valtice Mikulov