ikona

A letos opět je tu " RETRO VINOBRANÍ a Mistrovství ve sběru hroznů ". Koná se dne 22. září 2018, v sobotu od 8:30 hodin. Začátek akce v areálu CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, a. s.

Rezervace nutná.

 

 

Přijeďte v září do Valtic na RETRO VINOBRANÍ a Mistrovství světa ve sběru hroznů. Tradiční vinařská akce v retro stylu. Oblečte si monterky, zástěry, rádiovky i šátky jako správní brigádníci z 50.-60. let. RETRO VINOBRANÍ je hlavně zábava. Nafasujete nůžky, kýble a hurá do vinohradu sbírat! Zkušení sběrači a věrní brigádníci si už vozí své vlastní nůžky a nože, které si před RETRO VINOBRANÍM pořádně nabrousí, aby to při Mistrovství světa ve sběru hroznů pěkně odsýpalo. Vybavte se kvalitními rukavicemi, někdy je to v boji o rekord o prsty!! :-)

RETRO VINOBRANÍ začíná vždy v areálu vinařství CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, na Vinařské ulici 407. Při zápisu brigádníků se můžete občerstvit čerstvým burčákem. Přepravíte se všichni do vinohradu, kde si dáte malou rozcvičku a nasbíráte si na rozehřátí pár kýblů hroznů. Abyste se náročnou prací nezničili, dostanete oblíbenou svačinku, chleba se škvarkovou pomazánkou. Někteří věrní sběrači jezdí na RETRO VINOBRANÍ snad hlavně kvůli této lahůdce. V kuchyni Chateau Valtice ji umí opravdu na jedničku!


Velmi soutěživí nadšenci si mohou poměřit velikost svých plic v soutěži "o největší plíce". Tahání vody z kýblů koštýřem na jeden zátah je mnohdy náročnější než jak to vypadá. Zkuste to a uvidíte!


Až jsou všichni správně rozehřátí a nasvačení, vytvoří se družstva. Sestavte si vlastní brigádnickou partu sběračů a přijeďte spolu. Porazte český rekord ve sběru hroznů! Mistrovství světa ve sběru hroznů je tvrdý a nelítostný souboj. Které družstvo bude letos nejlepší? Kdo nasbírá během 15 minut nejvíc hroznů? Budou to Veltlíni, Tramíni, Ryzlinci?

Na závěr retro vinobraní dostanete ještě ve vinohradě poctivý guláš s chlebem jako odměnu za namáhavou dřinu :-) Chvíli si odpočinete, ale hned odpoledne se pokračuje...

...po RETRO VINOBRANÍ a Mistrovství světa ve sběru hroznů následuje ZÁMECKÝ KOŠT VÍN.

 

Zajistěte si včas ubytování - www.pruvodcepalavou.cz - sekce ubytování Valtice.

 

Zdroj:https://www.vsvaltice.cz/RETRO-VINOBRANI-a-Mistrovstvi-sveta-ve-sberu-hroznu/