Město/obec: Velké Pavlovice

Významné investice současných majitelů Poliakových dovolily vytvořit krásný areál Šlechtitelské vinařské stanice ve Velkých Pavlovicích jejíž součástí je i penzion s restaurací André. Tento areál všem hostům umožňuje prožití netradičních zážitků v ojedinělé atmosféře tohoto malebného místa.

Šlechtitelská stanice vinařská ve Velkých Pavlovicích je v současné době akciovou společností hospodařící na vlastních i pronajatých vinicích, vyrábějící víno, doprovodné produkty a provozující luxusní vinařský penzion André uprostřed vinohradů.

V penzionu André na Vás čeká 15 zážitků:kromě ubytování, restaurace , kouzelné zahrady, rozária , malého statku, wellness .. čekají na své hosty i vinné sklepy s vinárnou, která má kapacitu 35 až 40 míst.Je vhodná na pořádání různých typů akcí, jako jsou svatby, oslavy narozenin a firemní akce. Vinárna tvoří degustační část sklepů s dlouhým dubovým stolem a je uzpůsobena na maximální požitek z řízených ochutnávek vín a snoubení vína s pokrmy.

Vinotéka tzv.Šlechtitelky má bohatý výběr výborných vín, ale také vlastní nealko nápoje, vinařské limonády, meruňkový džem a vlastní med, neboť ve "Šlechtitece" se zabývájí také včelařstvím.Vlastní vína Šlechtitelky jsou rozdělena do tří řad. Nejvyšší řada ViP obsahuje sekt kvašení klasickou metodou v láhvi, dále je to Cuvvé Altenberg vyrobené na přání majitele. Následuje řada nesoucí jméno po významném vědci, šlechtiteli a inovátoru Christianu Carlu Andrém. V této řadě je 10 bílých, 1 růžové a 11 červených přívlastkových vín. Součástí jsou také vína výjimečná – ledová, slámová, výběry z bobulí a také vína archivní. Vína řady Ch. C. André jsou součástí nejprestižnějších akcí a můžete se s nimi setkat v TOP gastronomických zařízeních a vinotékách. Základní řada nese jméno Svatý Floriánek a obsahuje 7 bílých, jedno růžové a 7 červených vysoce kvalitních odrůdových vín. Nesmíme zapomenou také na výrobu sektů. Naše vinařství nabízí sekty kvašené v lahvích a rovněž sekty kvašené v tancích vyrobené metodou druhotného kvašení nazvanou „Charmat“.  K doplňkovému sortimentu patří dále přípravky na posílení imunity na principu tradiční čínské medicíny. 

Výrobní hala pro zpracování hroznů byla postavena v roce 2011 uprostřed vinice zhruba 250 m od původního výrobního objektu Šlechtitelské stanice, dnes penzionu. Její prostory jsou logicky uspořádány tak, aby maximálně vyhovovaly procesu výroby a expedice vína. Výrobní hala se v průběhu roku využívá rovněž na provádění degustací a prohlídek pro návštěvníky penzionu a různých akcí pořádaných s okolními vinaři. Hosté se tak mohou podívat na výrobu vína.

K výrobní hale patří také původní sklepní prostory pod Vinařským penzionem André, které pochází z 60. let minulého století. Zde je řada i původních dubových sudů o jmenovitém objemu okolo 2.500 l.

Jednou z dominant vinných sklepů je nádherná rotunda s perfektní akustikou. Součástí vinných sklepů jsou také privátní archivní boxy, které ocení zejména vášniví sběratelé a milovníci moravského moku.

Rozsáhlý archiv se stane asi největším zážitkem z návštěvy sklepních prostor penzionu André. Zde můžete nalézt vína několik desítek let stará a vytvořit si tak obrázek, jak se víno postupem času vyvíjí a zraje. Součástí prohlídky je i původní výrobní část, kde firemní sklepmistři ukládají do sudů mladá vína na dlouhé měsíce zrání. Tato vína lze ochutnat v různých fázích ležení. 

Součástí Penzionu je také zrekonstruovaný a plně klimatizovaný skleník, který svojí kapacitou 60 míst naprosto skvělým způsobem doplňuje konferenční potřeby penzionu. Konferenční prostor s výhledem na vinici a kopec Poštor je vybaven venkovními žaluziemi a vnitřními závěsy. Šlechtitelka nabízí vynikající podmínky pro konání svateb, společenských akcí, firemních školení a soukromých oslav.

V přízemí Šlechtitelky je situovaná stylová restaurace s prosklenou částí a unikátním výhledem do sklepa se sudy má kapacitu 50 míst, v letních měsících je otevřená také předzahrádka. V jídelníčku naleznete pokrmy z toskánské kuchyně, ale také tradiční moravské speciality.Více na: https://www.slechtitelka.cz/gastronomie/jidelni-listek/ - najdete zde týdenní menu, jídelní i nápojový lístek a možnost virtuální prohlídky.

V penzionu je k dispozici 11 dvoulůžkových pokojů, 1 bezbariérový pokoj, 2 studia, 1 dvoulůžkový apartmán, 1 rodinný pokoj, 1 čtyřlůžkový apartmán, 1 mezonetový ViP apartmán a v bezprostřední blízkosti Apartmán Pálava. Celková kapacita je tedy 45 lůžek s možností přistýlek.Více na: https://www.slechtitelka.cz/ubytovani/pokoje-penzionu/.

 

Kontakt:

Vinařský penzion André
Pod Břehy 565
Velké Pavlovice
691 06

Rezervace restaurace    +420 777 468 894

Rezervace ubytování    +420 515 554 420

 

VINAŘSTVÍ A OBCHOD

Tel: +420 733 677 233
Tel: +420 539 085 045

 

zdroj: http://www.slechtitelka.cz/