Kvalitní a poctivá kuchyně hotelu Besední dům je důvodem proč se sem hosté rádi vracejí. Je otevřena pro veřejnost a hotelové hosty sedm dní v týdnu se sezónním à la carte menu. Od pondělí do neděle je Vám k dispozici jak klasická caffeterie se slanými pannini a sýrovými prkny ,tak i výběr ze sladkých desertů cukrářky Klárky. Celý týden pro Vás kuchaři připravují nabídku originálního teplého menu z čerstvých surovin a jako mávnutím kouzelného proutku se ocitnete v zážitkové restauraci v čase od 12.00 - 21.00 hodin.

pokrmy degustacni_menu1

V jednoduchosti je krása, proto je menu restaurace Besední dům vždy krátké, čerstvé a aktuální dle sezony. Inspiraci hledají v regionu LVA, který vyniká chutnými a zajímavými kombinacemi typických surovin. V nabídce hotelu najdete řadu krajových pokrmů, od těch nejrozšířenějších jako jsou krémová kulajda či poctivé consommé z hovězích žeber až po pokrmy z jeleního či králičího masa. Specialitou tamější kuchyně jsou také sladké pokrmy, které se za krátkou dobu staly vyhlášenými  nejen na Jižní Moravě - cukrářka totiž připravuje stále čerstvé dorty, zákusky a krémové deserty, stejně jako lehké jogurtovo-ovocné delikatesy či creme brullee a hosté si je objednávají i pro sebe domů. 

degustacni menu 2 degustacni menu 3

K výbornému jídlu patří pravé šampaňské, sekt či kvalitní víno. Hotelovou nabídku špičkových vín vinařů z jižní Moravy, ale i vína rakouská z oblasti Wachau, pravé šampaňské i luxusní sekty ocení milovníci vína.

Pro hosty, kteří vínu neholdují, je připravena široká nabídka nealkoholických nápojů. Pro pivaře je dobrou zprávou, že restaurace točí vynikající pivo Plzeň 12%.

Pro ubytované hotelové hosty hotel nabízí v jakémkoliv termínu pobytu cenově zvýhodněnou nabídku polopenze, na výběr ze tří variant pokrmů za cenu 250 Kč/večeři/osobu. Informovat se můžete blíže na recepci hotelu.

Otevírací doba hotelu:  denně 10:00 - 22:00 hodin, kuchaři Vám jsou k dispozici každý den od 12.00 - do 21.00 hodin, po dohodě je možné uskutečnění gastronomických zážitků i mimo stanovené hodiny a to i pro uzavřenou společnost formou servírovaného degustačního menu, snoubení vín a pokrmů či rautu.