ikona

Přijeďte v září 23.9.2017 do Valtic na RETRO VINOBRANÍ a Mistrovství světa ve sběru hroznů. Tradiční vinařská akce v retro stylu. Oblečte si monterky, zástěry, rádiovky i šátky jako správní brigádníci z 50.-60. let. RETRO VINOBRANÍ je hlavně zábava. Nafasujete nůžky, kýble a hurá do vinohradu sbírat! Zkušení sběrači a věrní brigádníci si už vozí své vlastní nůžky a nože, které si před RETRO VINOBRANÍM pořádně nabrousí, aby to při Mistrovství světa ve sběru hroznů pěkně odsýpalo. Vybavte se kvalitními rukavicemi, někdy je to v boji o rekord o prsty!! :-)

RETRO VINOBRANÍ začíná vždy v areálu vinařství CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice, na Vinařské ulici 407. Při zápisu brigádníků se můžete občerstvit čerstvým burčákem. Přepravíme Vás do vinohradu, kde si dáte malou rozcvičku a nasbíráte si na rozehřátí pár kýblů hroznů. Abyste se náročnou prací nezničili, dostanete oblíbenou svačinku, chleba se škvarkovou pomazánkou. Někteří věrní sběrači jezdí na RETRO VINOBRANÍ snad hlavně kvůli této lahůdce. 

Velmi soutěživí nadšenci si mohou poměřit velikost svých plic v soutěži "o největší plíce". Tahání vody z kýblů koštýřem na jeden zátah je mnohdy náročnější než jak to vypadá. Zkuste to a uvidíte!

Až jsou všichni správně rozehřátí a nasvačení, vytvoří se družstva. Sestavte si vlastní brigádnickou partu sběračů a přijeďte spolu. Porazte český rekord ve sběru hroznů! Mistrovství světa ve sběru hroznů je tvrdý a nelítostný souboj. Které družstvo bude letos nejlepší? Kdo nasbírá během 15 minut nejvíc hroznů? Budou to Veltlíni, Tramíni, Ryzlinci?

Na závěr retro vinobraní  dostanete ještě ve vinohradě poctivý guláš z chlebem , jako odměnu za tu namáhavou dřinu :-) Chvíli Vás necháme odpočívat, ale hned odpoledne pokračujeme...

...po RETRO VINOBRANÍ a Mistrovství světa ve sběru hroznů následuje ZÁMECKÝ KOŠT VÍN.

 

Rezervace nutná! Doporučujeme nejdříve rezervovat ubytování, neboť o akci je velký zájem.

Termín: 23. 9. 2017 od 8:30

Místo: areál CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice a.s., Vinařská 407, Valtice

Organizátor: CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice a.s. – Martina Horníková

Informace: www.vsvaltice.cz

Kontakt:

tel.: +420 519 361 331

Nutná rezervace předem nejpozději do pátku 15. 9. 2017 i z důvodu zajištění pracovních pomůcek (kýble, nůžky). Vlastní nůžky či nůž vítány.

 

Zdroj: Tic Valtice, http://www.vsvaltice.cz/RETRO-VINOBRANI-a-Mistrovstvi-sveta-ve-sberu-hroznu/