ikona

Vinařský vláček 2017 je letos opět pro vás připravený, bohužel se zkrácenou trasou, neboť provozovatel neobdržel povolení pro vjezd do Lednice.

Vinařský vláček můžete využít k poznání zajímavé krajiny a památek . Bude jezdit v měsících květnu -říjnu . Trasa vláčku začíná v Sedleci a vede přes Valtice až do Schrattenbergu. Trasa vláčku začíná v Sedleci a vede přes Valtice až do Schrattenbergu. Při projížďce vás vláček zaveze k rybníku Nesyt,v Hlohovci k Hraničnímu zámečku, uvidíte památník Lichtenštejnů na kolonádě Reistna, Hraniční muzeum železné opony a v neposlední řadě raritu v České republice „stezku Bosou nohou“ vybudovanou za přispění EU po obou stranách hranice s Rakouskem. V  zastávkách je možné vystoupit a prohlédnout si jednotlivé zajímavosti LVA , který je zapsán do památek Unesco . Poté je možné opět nastoupit  na další spoj a pokračovat v projížďce.

Příjemnou tečkou po krásném  výletu může být návštěva prvorepublikové kavárny v Besedním domě Valtice. Dortíky a dezerty jejich cukrářky společně s kávovými specialitami umocní váš zážitek z celého dne.

 

Bližší informace o jízdách vláčku v informačním centru Valtice tel.: 519 352 978, Lednice tel.: 519 340 986 a nebo TEOZ tel.: 603 450 215

Jízdy se nekonají za nepříznivého počasí. Vláček má mašinku a 3 vagonky pro 12 osob.

 

Info Chateau Valtice vinné sklepy:

"Pro veřejnost bude jezdit vláček od 28. dubna pouze v pátek, sobotu, neděli a státní svátek. Přečtěte si pozorně časy a místo odjezdu vláčku.

Informace a objednávky pro skupiny na tel.: 603 450 215 pondělí - pátek.

Červenec – srpen, každou sobotu v 18:00 si s námi můžete prohlédnout s pohárkem dobrého vína okolí Valtic z Kolonády Reistny. Sraz na zastávce Valtické vinné sklepy. Kontakt pro informace ohledně vyjížďky s vínem na Reistnu na vrátnici firmy."

 

Zdroj: Tic Valtice,http://www.hlohovec.cz/